fbpx
להיטיב | אודותינו
15375
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15375,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-9.4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
הנרטיב

אמא, אבא ושני ילדים, אולי שלושה, כלב שאימצו לפני שנה, גרים ממש מעבר לפינה. בוודאי נתקלתם בהם – משפחה נפלאה. כמעט ואי אפשר לנחש שהם נמצאים בבעיה לא פשוטה. למרות שיש להם קורת גג מעל הראש ואוכל לילדים, הם חסרי-אונים. הם שורדים יום אחר יום, ללא רשת ביטחון, לא מצליחים לחיות בכבוד. 

זה יכול לקרות לכולם. כל אדם ומשפחה בישראל יכולים להיקלע לזעזוע כלכלי המשנה את אורח חייהם מקצה לקצה, וגורם להידרדרות ולקושי.

עבור עמותת להיטיב, האתגר – וגם הפתרון – מתחיל בגרעין המשפחתי. להיטיב דואגת לשקם, לעזור ולתמוך במשפחה, כך שבתום התהליך, חייה משתנים מן הבסיס. הטיפול אינו מתבטא בכסף או בתרומות; הוא אינו פלסטר חד-פעמי. זהו תהליך יסודי ומעמיק הנותן כלים חשובים וקריטיים למשפחה על מנת שתוכל להחליף בכוחות עצמה את המצוקה בחיים טובים, בריאים ויצרניים – חיים של רווחה.

להיטיב פועלת בארבע רמות במקביל: ברמה האישית, התהליך בונה את תחושת המסוגלות של בני המשפחה, את הביטחון העצמי שהלך לאיבוד ואת האמביציה הפנימית והאמונה כי יש להם את הכוחות והיכולות להשתחרר ממצבם הבעייתי. ברמה המשפחתית, המאמנים של להיטיב מטפלים ביחסים בין בני המשפחה ובאופי התנהלות הבית, כדי לבנות תשתית חזקה לתהליך השיקום. ברמה הקהילתית, חברי להיטיב והמשפחות יוצרים קבוצה תומכת, מחבקת ומחזקת, שמקרינה באופן חיובי על המשפחה ומשפיעה גם כלפי חוץ. ברמה העירונית והארצית, להיטיב דואגת שהמשפחה תקבל מהרשויות והגופים הרלוונטיים את מלוא הזכויות, ותמצה את האפשרויות על פי החוק על מנת להתאושש ולהתקדם. בכך, להיטיב למעשה מקדמת שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית ומאפשרת למשפחות וליחידים בישראל, אשר נקלעו למצוקה כלכלית, לממש את עצמם ולפרוץ קדימה.

להיטיב כיום מלווה ומאמנת בהתנדבות עשרות משפחות בדרך להעצמה והגשמה. כאשר המשפחה מתאוששת, מחזיקה בכלים בעלי ערך, יש לה בהירות מול הרשויות ומעל לכל – תחושת מסוגלות, בעמותת להיטיב יודעים כי אפשר להמשיך למשפחה הבאה. ממשפחה למשפחה ומעיר לעיר – עד שהמשימה תושלם בהצלחה.

בעלי תפקידים

בעלת דוקטורט לפילוסופיה בנושא "מאפייני קהילה והקשר שלהם לאוכלוסיות בסיכון" מאוניברסיטת בן-גוריון. עד 2012

ניהלתי את מחלקת החינוך העל יסודי בעיריית רעננה.במהלך תפקידי בעיריית רעננה יזמתי וניהלתי פרויקט קהילתי של העצמת בני נוער המגיעים מאוכלוסיות מאתגרות. בנוסף שימשתי כמפקחת במסגרת אגף שח"ר במשרד החינוך.

עד שנת 2002 הייתי מרצה באוניברסיטת בן גוריון לתואר שני לסטודנטיםבפקולטה לחינוך בתחום של מניעה בקהילה

דר' דגנית בידרמן-שלו

מנכ"לית העמותה

חברי הועד המנהל
עידית היכל

עידית היכל

יועצת ארגונית בעלת 15 שנות ניסיון, מנחת קבוצות, מאמנת ומטפלת משפחתית.
בעלת תואר שני בסוציולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית, בוגרת תכניות להנחיית קבוצות וטיפול משפחתי באוניברסיטת תל-אביב ולימודי אימון באימושן "ביה"ס להוויה והקשבה". במשך שמונה שנים עבדתי כיועצת וראש תחום בבית הספר לפיתוח מנהיגות של צה"ל, מסגרת בה עסקתי באבחון ובניית תכניות התערבות, יעוץ ולווי למגוון דרגים כולל בכירים. ניהול לקוחות והכשרת יועצים לתחום, הנחיית קבוצות בתחומים שונים (ביניהם פיתוחי צוותים, בנית מסגרות וליווי תהליכי שינוי).
בעבר שימשתי כסגנית מנהלת ארצית של רשת מרכזי מידע ויעוץ לנוער ("הפוך על הפוך"), עבודה שכללה ניהול היבטים ארגוניים ותקציביים של פרויקטי מיון, הכשרה והנחייה של סגלי המרכזים, בנוסף לפיתוח תכניות הכשרה והתערבות למבוגרים ובני נוער.
כיום עובדת כיועצת ומאמנת עצמאית. מומחית בפיתוח מנהיגות ופיתוח מנהלים וצוותים, וכן כמטפלת משפחתית עצמאית ובמסגרת המרכז לטיפול משפחתי בביה"ס דרור. מאמינה נצחית בגדולתם של אנשים וביכולת שלהם לחולל שינוי במציאות חייהם.

.

גלית טולדנו-האריס

גלית טולדנו-האריס

יזמית חברתית, מנטורית ומאמנת. מנכ"לית העמותה להתחדשות בחינוך ושותפה ביסודה. בנוסף, שותפה בשיטת רביב באנגליה וחברת ועד מנהל ושותפה ביסוד העמותה "יחד מחושך לאור" המקימה קבוצות תמיכה לנפגעות תקיפה מינית. בזמני הפנוי אני מתנדבת בעמותה ע"ש מייקל לוין למען חיילים בודדים. אני בוגרת בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש ברוולד באוניברסיטה העברית והוכשרתי כמאמנת התנהגותית בחוג לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב. בשנת 2009 השתתפתי בתכנית העמיתים הבינלאומית של פורד מוטור.

עמליה בהט קלך

עמליה בהט קלך

עובדת סוציאלית בהשכלתי.
אני מאמנת אישית ומתנדבת פעילה בעמותה.
בעברי ביצעתי תפקידי ניהול שונים בסקטור הפרטי.
מתחברת לחזון העמותה כי מאמינה שהיתכנות שבירת מעגל העוני אפשרית רק מתוך שינוי תודעתי תפיסתי.

אושרה אגמון

אושרה אגמון

בעלת תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה ותואר דוקטור למימון התנהגותי באוניברסיטת אריאל. לאחר 20 שנות עבודה בבנק מסד, מתוכן מתוכן 6 שנים כמנהלת סניף, פרשתי ופתחתי עסק עצמאי. כיום משמשת כיועצת פיננסית המלווה לקוחות עסקיים וחברות במגוון ענפים במשק.
לבקשתו של יו"ר הראשון של העמותה(אלי מרום) הגעתי ל'להיטיב 'ומיד נשבייתי בקסמה ויכולותיה של דגנית בידרמן שלו, מנכ"לית העמותה. אני בטוחה כי אוכל לתרום מניסיוני ולעזור למשפחות העמותה להתנהל בצורה פיננסית יעילה יותר.

חברי האסיפה
ד``ר יפה בן עמי

ד``ר יפה בן עמי

כיום מנהלת את המרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך באוניברסיטת תל אביב, בנוסף מנהלת תכנית לתואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך בבית הספר לחינוך. במקביל מרצה במספר מוסדות אקדמיים בתחום המנהל והמנהיגות בחינוך. לפני כן מילאתי קשת רחבה של תפקידים בתוך מערכת החינוך, כאשר האחרון שבהם היה מנהלת מחוז מרכז. בעבר הרחוק יותר הייתי מפקחת במספר ישובים, מנהלת בית הספר החדשני כרמים, מורה ומרכזת כיתות מחוננים.
בכל התפקידים חיפשתי את האתגר והעניין, את ההזדמנות לחדש, אך מעל לכל תמיד האמנתי ש"הסוד טמון באנשים". אנחנו עובדים עם אנשים, למען אנשים. לכן תמיד הרגשתי זכות ומצאתי עצמי נהנית מעבודתי ולומדת ממנה. זוהי הסיבה שבחרתי להתחבר לעמותת להיטיב ולהתפעם בכל פעם מחדש מיכולתה של דגנית לתרום למען הזולת.

תמר קנימח

תמר קנימח

במסגרת תפקידי אני עוסקת בנוער בסיכון ובמשפחותיהם.
מודל העמותה מייצר את השיתופים החיבורים וההשלמות של עבודה מערכתית אמיתית.
"נדרש כפר שלם כדי לגדל ילד אחד" (הילרי קלינטון).

חברי ועדת ביקורת
אלון חיים

אלון חיים

סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בראיית חשבון ומשפטים באוניברסיטת תל-אביב. בוגר ביה"ס אימושיין למאמנים.
עסקתי בכל הקשת הרחבה של תחומי ראיית החשבון כולל ביקורת על חברות מגוונות במשרד ברייטמן, אלמגור ושות', חשב של חברה ציבורית (One) וניהול כספים של אחת מחברות הבת שלה.
כמו-כן שימשתי כסמנכ"ל כספים של חברות בתחום ההיי-טק: מונלייט אלחוט בע"מ והומן מוניטורינג בע"מ.
אני גזבר בהתנדבות במרכז קהילתי מקסים ברמת-גן ובנוסף עוסק בשיטת אימון סאטיה.

.

ידידי העמותה
אלוף (במיל.) אליעזר מרום צ'ייני

אלוף (במיל.) אליעזר מרום צ'ייני

הגברת רעיה שטראוס

הגברת רעיה שטראוס